Archív aktualít

15.10.2018

Máte doma škôlkara? Tak zbystrite pozornosť a čítajte ďalej. Spúšťame nové prihlasovanie!

Mnohí škôlkari, ktorým bol v materských školách v školskom roku 2017/2018 zmeraný zrak si môžu zanôtiť „zdravé oči máme“. Naši vyškolení pracovníci sa počas druhého ročníka programu Zdravé oči už v škôlke, ktorý ÚNSS organizuje v spolupráci so spoločnosťou BILLA Slovensko a o.z. BILLA ľuďom, vybrali do 313 materských škôl na celom Slovensku a skontrolovali očká 15 072 deťom.

14.9.2018

Zúčastnili sme sa na festivale Inter Nos

Každý z nás má silné stránky. Ak ste vo štvrtok 6. septembra zašli na Mariánske námestie do Žiliny, určite vás o tom v rámci festivalu Medzi nami – Inter Nos presvedčili. Tento projekt Nadácie Krajina harmónie prišiel po úspešnom medzinárodnom festivale tvorivosti a fantázie s názvom Jašidielňa a jeho cieľom je podporiť vzájomné porozumenie medzi ľuďmi.

14.9.2018

ÚNSS na testovacom dni vozidiel Škoda a Audi spojený s autogramiádou Oteckov

Sobota 8. septembra patrila v športovo - zábavnom areáli na Alejovej 2 v Košiciach akcii spoločnosti Moris Slovakia. Lákadlom bol testovací deň vozidiel ŠKODA a Audi spojený s predstavením novej Fabie a autogramiádou hlavných predstaviteľov seriálu Oteckovia.

16.10.2017

Chcete vedieť o zrakových parametroch svojich škôlkárov? Nič jednoduchšie! Prihláste sa!

September až jún. Veľa novôt, veľa zážitkov, veľa modrín, veľa roztrhaných nohavíc, veľa slzičiek, ale rozhodne veľa radosti. Pre deti aj pre rodičov. Od 1.1. do 30.6. bolo jednou z nich nepochybne rozšírenie programu Zdravé oči už v škôlke, za ktoré vďačíme OZ Billa ľuďom.

16.7.2017

V znamení dôvery rodičov i učiteľov

Začiatkom roka predstavila spoločnosť BILLA Slovensko v spolupráci s občianskym združením BILLA ľuďom ucelený koncept verejnoprospešných aktivít zameraných na pomoc ľuďom s poruchami zraku a prevenciu zrakových chorôb.

23.5.2017

Ani tohtoročná košická Míľa pre mamu sa nezaobišla bez merania zrakových parametrov

Druhá májová nedeľa je každoročne ideálnou príležitosťou pre každého z nás, rodiča či nerodiča, vzdať úctu a lásku mame. Predstaviteľky Únie materských centier prišli v roku 2004 s nápadom zrealizovať Guinessov rekord v počte ľudí tlačiacich kočík na trase dlhej 1 míľu.

6.3.2017

Hravé a bez strachu. Také sú naše merania v ŠMŠ v Pezinku

Pri deťoch s narušenou komunikačnou schopnosťou, s autizmom, ale aj inými pervazívnymi vývinovými poruchami býva akákoľvek diagnostika veľmi náročná - často s lekárom nespolupracujú, a tak sa vlastne každé vyšetrenie dá zrealizovať len s ťažkosťami.

24.1.2017

Ukončili sme projekt Zdravé oči už v škôlke s Novartisom

Október, november a december minulého roka sa meralo s logom spoločnosti Novartis. Nadviazali sme na spoluprácu z roku 2015 a pripravený harmonogram... no, nezmestili sme sa doň. Prekročili sme vlastné plány o 721 detí. Ale po poriadku.

17.1.2017

V prvom polroku pod krídlami spoločnosti BILLA a občianskeho združenia BILLA ľuďom

Dlhoročná spolupráca so spoločnosťou BILLA sa v tomto roku premietne aj do podpory programu Zdravé oči už v škôlke. Spolu s občianskym združením BILLA ľuďom zmeriame v prvom polroku zrakové parametre 10 tisíc deťom v približne 200 materských školách vo všetkých regiónoch Slovenska!

28.12.2016

V Trnavskom kraji budeme merať aj vďaka podpore poisťovne Dôvera

Merali sme Plusoptixom, zistili očnú poruchu, oftalmologička naše výsledky potvrdila a dnes je dieťatko sledované odborníkom a pravdepodobnosť, že sa zrak bude zhoršovať, je minimalizovaná.

1.12.2016

Zdravé oči už v škôlke s Novartisom

Nezaháľame! V realizácii skríningových meraní zraku deťom v predškolskom veku pokračujeme, a to projektom Zdravé oči už v škôlke s Novartisom.

10.8.2016

S podporou mesta Trenčín ponavštevovala ÚNSS ďalšie materské školy

Krajské stredisko Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska prostredníctvom grantu mesta Trenčín realizovalo v období apríl – jún 2016 projekt Zdravé oči už v škôlke.

6.7.2016

Škôlkari v Bratislave-Dúbravke pod naším drobnohľadom

V prvom polroku 2016 sme zamierili do materských škôl s projektom Zdravé oči už v škôlke v Dúbravke. Vďaka podpore od Miestneho úradu tejto mestskej časti sme mohli skontrolovať zrakové parametre 228 deťom v štyroch materských škôlkach: MŠ Bazovského, MŠ Nejedlého, MŠ Cabanova a MŠ Pri kríži.

15.6.2016

Zrakové parametre sme 4. júna merali v Košiciach

Ste z Košíc alebo okolia? A MDD ste oslavovali až cez víkend na námestí pred budovou Auparku? Zažili ste množstvo zábavy, ale podarilo sa vám aj zistiť, aký je zrak vašich škôlkarov? Tak potom sme sa určite stretli!

10.6.2016

Zdravé oči už v škôlke na Dňoch otvorených dverí v Dopravnom podniku mesta Prešov

Keďže všetci šoféri musia mať orlí zrak, ÚNSS v rámci programu Zdravé oči už v škôlke zisťovala, ako sú na tom tí najmenší z nich, pravda, zatiaľ len na odrážadlách, kolobežkách či bicykloch. 4. júna od 10.00 do 14.00 si pre vás Dopravný podnik mesta Prešov, a. s., pri príležitosti MDD pripravil bohatý program.

3.6.2016

Zdravie očí našich najmenších sme na MDD skontrolovali aj v Sade Janka Kráľa

Príjemná a užitočná oslava MDD. Taký bol 5. ročník podujatia Na palube jednorožca, ktorý vypukol v nedeľu 29. mája 2016 v Sade Janka Kráľa v Bratislave. Od 10.00 do 17.00 ponúkalo OZ Moonlight camp deťom možnosť prejsť 20 stanovíšť rozmiestnených po celom sade...

2.6.2016

MDD v košickej Kike sme oslávili aj meraním

Víkend 28. a 29. 5. sa v Kika Košice čarovalo. Deti sa tešili nielen z vystúpenia kúzelníka, ale aj z množstva súťaží, menších aj väčších darčekov, hračiek, ochutnávok, predstavení šikovných detí a divadielka.

12.5.2016

Míľa pre mamu 2016 v Košiciach s našou účasťou

Rodinné centrum Stonožka už po piatykrát zorganizovalo najväčšiu oslavu Dňa matiek - Míľu pre mamu. Pod záštitou primátora mesta Košice Richarda Rašiho sa 7. mája v Kasárňach/Kulturparku konal už 13. ročník tejto akcie.

5.3.2016

ÚNSS na Veselej planéte 2016

Víkend plný zaujímavého programu pre celé rodiny. Taký bol 27. a 28. február v Spoločenskom pavilóne na Triede SNP v Košiciach. Dospelým boli určené expozície z oblasti detských potrieb, zdravia a výživy, športu, voľnočasových aktivít, vzdelávania a kultúry, sprievodný odborný program...

10.1.2016

Zdravé oči už v škôlke s Novartisom

V závere roka 2015 sa nám vďaka podpore partnera - spoločnosti Novartis podarilo pokračovať v projekte Zdravé oči už v škôlke s Novartisom. Navštívili sme 75 materských škôl vo všetkých krajoch Slovenska a odmerali zrakové parametre 4064 deťom.

26.11.2015

Skríningové merania zraku sa rozširujú do všetkých krajov Slovenska

V 2. polroku 2015 sa nám podarilo rozšíriť projekt Zdravé oči už v škôlke do všetkých regiónov Slovenska. Štyri nové skríningové autorefraktometre umožnia začať preventívne merania zrakových parametrov detí predškolského veku aj v tých krajoch Slovenska, kde prístroje chýbali.