Míľa pre mamu 2016 v Košiciach s našou účasťou

Míľa pre mamu 2016 v Košiciach s našou účasťou

Rodinné centrum Stonožka už po piatykrát zorganizovalo najväčšiu oslavu Dňa matiek – Míľu pre mamu. Pod záštitou primátora mesta Košice Richarda Rašiho sa 7. mája v Kasárňach/Kulturparku konal už 13. ročník tejto akcie.
Najmenší účastníci sa už od 9.00 tešili z bohatého programu: nechýbali tvorivé dielne, maľovanie na tvár, tanečné vystúpenia detí, vystúpenie tancujúcich psíkov z košického útulku, diskotéka či divadielko Uja Ľuba. Obľube sa tešilo aj stanovište so skákacími hradmi aj športové stanovištia, ktoré poskytla spoločnosť Tramtária, McDonalds a Súkromná športová materská škola. Zapojila sa aj knižnica pre deti Litpark.
Súčasťou Míle pre mamu bolo vytvorenie srdiečkovej reťaze, ktorá v sebe nesie odkaz úprimnej lásky a vďaky obetavej mame. Registrácia záujemcov bola bezplatná a konečné číslo registrovaných sa započítalo do celoslovenského počtu účastníkov Míle pre mamu. V roku 2016 vzdalo úctu a lásku mame v Košiciach 1342 účastníkov. Deti vytvorili srdiečkovú reťaz dlhú 81 metrov.

Na podujatí sa zúčastnili aj pracovníci z Krajského strediska Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska z Košíc, ktorí v rámci programu Zdravé oči už v škôlke odmerali zrakové parametre 143 deťom. 16 z nich dostalo po vyhodnotení výsledkov odporúčanie na ďalšiu konzultáciu s detským oftalmológom.

Košická Míľa pre mamu v médiách: