Pomohli sme

Pomohli sme

Bol to zázrak, že ste prišli do synovej škôlky

Veľmi radi sa s vami podelíme o milý e-mail od mamičky Lucie, ktorá nám napísala: „Chcela by som sa vašim pracovníčkam z KS ÚNSS Nitra veľmi pekne poďakovať. Práve sme boli na kontrole u pani doktorky Klobušickej a dostali sme veľkú pochvalu.

Ďakujem, že vďaka projektu Zdravé oči už v škôlke ste jeho problém zachytili včas. Bol to dar z neba, pretože okuliare mu naozaj pomáhajú. Vnímam to ako zázrak, že ste prišli práve do jeho škôlky.“

Dcérke ste zachránili zrak…

„V novembri minulého roka sa u nás, v MŠ Hviezdoslavova, v Ivanke pri Dunaji konal skríning zrakových parametrov. Myslela som si, že moja dcéra má zrak v najlepšom poriadku, nakoľko sme boli v sledovaní očnej ambulancie kvôli névam na telíčku. Okrem toho som učiteľka v materskej škole, takže som bola presvedčená, že moja dcéra sa nevymyká priemeru a jej zrak je určite dobrý,“ napísala nám v úvode svojho mailu pani Paulína, mamička 5-ročnej Dianky. (Celý článok Dcérke ste zachránili zrak…)

Dievčatko Dianka
Fotografia: Dianka

Poďakovanie

Dobrý deň,
dovoľte, aby som sa v mene celého kolektívu Materskej školy, Tehelná 2549/5 vo Zvolene, ale aj v mene zákonných zástupcov triedy poďakovala za projekt Zdravé oči. Tento projekt napomáha k prevencii očiek našich zverencov. Rodičia často ani nevedia, že už v tomto veku sú potrebné tieto vyšetrenia . 11.4. 2018 Vaši zamestnanci boli v našej materskej škole a tak ako minulý školský rok aj tento sme s ich prístupom boli veľmi spokojné. Veríme, že aj na budúce obdobia môžeme počítať s Vašou spoluprácou. V mene detičiek, v mene zákonných zástupcov, v mene pedagogických zamestnancov Vám ďakujem.

S pozdravom
Mgr. Irena Briešková – riaditeľka MŠ Tehelná , 2549/5, 960 01 Zvolen.

Príbeh Lilien z Košíc

„Lilien začala chodiť do škôlky 2-ročná. Často bola nervózna a nevedeli sme zistiť príčinu,“ spomína si pani Milena z Košíc. „Pri včasnom meraní zraku v materskej škole sa zistilo, že naša dcérka je tupozraká. Začal sa kolobeh s lekármi a trápenie s okluzorom, ktorý nosila do svojich 5 rokov. Dnes je Lilienka prváčka, okluzor nenosí a dosiahli sme obrovské výsledky. Na začiatku liečby dcérka nevidela jedným očkom u očného lekára ani najväčší obrázok, teraz prečíta aj tie najmenšie. Lekár predpokladá, že ak všetko dobre pôjde, ako 12-ročná by sa mohla zbaviť natrvalo aj okuliarov. Touto cestou chceme srdečne poďakovať ÚNSS v Košiciach za včasné odhalenie tupozrakosti.“

Príbeh Lilien z Košíc

Opätovné meranie Ninke pomohlo

Ninka bola pred rokom na očnom vyšetrení, na ktorom nám povedali, že okuliare nosiť nemusí. Aj napriek tomu sme sa rozhodli navštíviť stan ÚNSS v rámci podujatia MDD v Sade Janka Kráľa. Hodnoty, ktoré sa prístrojom zistili, boli vyššie, a preto dostala odporúčanie navštíviť detského očného lekára opäť. Namerané hodnoty sa v ambulancii potvrdili a Ninka už nosí krásne nové okuliare, z ktorých sa teší. Teraz spätne si uvedomujeme, že naša dcéra sedávala oveľa bližšie pred televízorom, ako sedí teraz. Sme radi, že zraková porucha bola vďaka ÚNSS odhalená a naša dcéra môže byť včas správne korigovaná.

Opätovné meranie Ninke pomohlo

Vďaka ÚNSS nebude Ninka tupozraká

Naša dcérka Ninka nikdy nejavila žiadne známky problémov so zrakom. Naplno sa jašila so svojou sestrou a kamarátmi. Nepatrili sme ani do skupiny detí, čo mali problém s vrážaním do vecí či zakopnutiami. Zmenilo sa to však v deň, keď bola Ninka preventívne vyšetrená autorefraktometrom. Vďaka Únii nevidiacich a slabozrakých Slovenska bola naša dcérka bezplatne vyšetrená. Týmto meraním sme zistili, že má astigmatizmus. Následne začala nosiť okuliare, a tak sa včas mohlo zabrániť vzniku tupozrakosti. Srdečne ďakujem za skvelý projekt.

Vďaka ÚNSS nebude Ninka tupozraká

Elenka už nosí okuliare

„Netušili sme, že Elenka môže mať problém so zrakom. Šantila ako všetky ostatné deti. Vďaka Únii nevidiacich a slabozrakých Slovenska sme dnes pod kontrolou oftalmológa a máme veľkú šancu, že včas odhalená zraková porucha sa zmierni alebo úplne odstráni,“ hovorí mamička Michaela. Škôlkárka Elenka sa zároveň stala hviezdou profilového videospotu projektu Zdravé oči už v škôlke v nominačnom kole Ceny Nadácie Orange. Spolu s mamičkou hovorili o tom, ako im vyšetrenie autorefraktometrom zmenilo život.

Elenka už nosí okuliare