Chcete vedieť o zrakových parametroch svojich škôlkárov? Nič jednoduchšie! Prihláste sa!

Chcete vedieť o zrakových parametroch svojich škôlkárov? Nič jednoduchšie! Prihláste sa!

September až jún. Veľa novôt, veľa zážitkov, veľa modrín, veľa roztrhaných nohavíc, veľa slzičiek, ale rozhodne veľa radosti. Pre deti aj pre rodičov. Od 1. 1. do 30.6. bolo jednou z nich nepochybne rozšírenie programu Zdravé oči už v škôlke, za ktoré vďačíme OZ Billa ľuďom. Odborníci z ÚNSS skontrolovali zrakové parametre 10 380 deťom v 220 materských školách vo všetkých regiónoch Slovenska. Až u 1 411 detí (14 %) sa im čosi nepozdávalo, hodnoty poukazovali na rozvíjajúcu sa alebo dokonca už existujúcu zrakovú poruchu, takže odporúčanie znelo: šup k detskému očnému! Aby sa to neodvratne nezhoršilo!

Meranie zrakových parametrov priamo v materskej škôlke
Foto: Meranie zrakových parametrov priamo v materskej škôlke

Dôležitosť skríningového merania a úspešná spolupráca ÚNSS a OZ Billa ľuďom pokračuje aj v školskom roku 2017/2018. Počas tohto obdobia plánujeme opäť navštíviť približne 300 materských škôl po celom Slovensku a pomôcť pri prevencii očných porúch. Naším cieľom je zvýšiť počet detí až na 15 000. „Sme radi, že naše projekty majú zmysel, skvalitňujú život našim najmenším a pomáhajú presne tam, kde chceme, aby pomohli,“ vysvetľuje Tomáš Staňo, predseda predstavenstva OZ BILLA ľuďom.

Meranie binokulárnym autorefraktometrom
Foto: Meranie binokulárnym autorefraktometrom

Nenechajte si ujsť príležitosť zmerať zrakové parametre deťom aj vo vašej škôlke! Druhú fázu spolupráce s OZ Billa ľuďom spúšťame 16. októbra, prihlasovanie prostredníctvom formulára bude sprístupnené v utorok 17. októbra.

Kliknite na tento odkaz a buďte medzi prvými!

Každý škôlkar dostane potvrdenie
Foto: Každý škôlkar dostane potvrdenie